آشنایی با Stepn

آشنایی با Stepn

از هر قدمی که برمیداری، درآمد کسب کن!

آشنایی با Stepn:

توی دوره‌ی رایگان آشنایی با Stepn قراره ساختار دیگه‌ای از دنیای پهناور NFTها رو بهتون معرفی کنیم. استپن یک اپلیکیشن سبک زندگی (lifestyle) بر روی بستر web3 است که المان‌های سرمایه گذاری غیرمتمرکز در ترکیب با بازی (Game-Fi) و شبکه‌های اجتماعی (Social-Fi)، بصورت پیش‌فرض در داخل اون قرار گرفته. اپلیکیشن Step`n پیرامون یکی از فعالیت‌های روزانه‌ی اکثریت جامعه‌ی بشری، یعنی پیاده روی، طراحی شده؛ و اولین پروژه‌ای است که بطور موثر ایده‌ی “جابجا شو و درآمد کسب کن” رو پیاده سازی و عملیاتی کرده است.

ساختار Step’n از زمان راه اندازی اپلیکیشن و وبسایت، توجه زیادی رو به خود جلب کرده؛ اپلیکیشن استپن در دسته‌ی پر دانلودترین‌های اپ استور کمپانی اپل قرار دارد. توکن این مجموعه که Green Metaverse Token – به اختصار GMT – نام دارد، بر اساس رده بندی وبسایت coinmarketcap درحال حاضر دومین توکن پرطرفدار بازار رمزارزها است. GMT از زمان معرفی به بازار، رشد قابل توجهی رو در ارزش و حجم معاملات تجربه کرده و ارزش این بازار در این لحظه (3 جولای 2022) مبلغی معادل 483 میلیون و 933 هزار دلار است.

آشنایی با Stepn

روش عملکرد Step'n:

در استپن، NFT در قالب کفش‌های ورزشی (NFT-Sneakers) خریداری می‌شود! کاربر با فعالیت‌هایی نظیر قدم زدن، پیاده روی و دویدن در بیرون از منزل و در صورت فعال بودن مکان یاب تلفن همراه، تعداد مشخصی توکن GMT کسب میکنه؛ حالا این توکن‌ها یا به اصطلاح Currency رو هم می‌شه در داخل بازی هزینه کرد و هم می‌تونید تبدیل به رمزارز یا ارز موردنظر خودتون کرده و نقدش کنید.

اپلیکیشن Step`n با ترکیب بازی و سرمایه گذاری غیر متمرکز که در اصطلاح Game-Fi گفته می‌شه، قصد داره که؛ میلیون‌ها نفر رو به انتخاب یک سبک زندگی سالم‌تر تشویق، با تغییرات آب و هوایی و روند گرمایش زمین مبارزه و در نهایت، عموم مردم رو به بستر web3 متصل کنه. علاوه بر این، اپلیکیشن Step`n با پیوند برقرار کردن بین شبکه‌های اجتماعی و سرمایه گذاری غیر متمرکز (Social-Fi)، در نظر داره تا یک پلتفرم ماندگار بسازه و کاربرها رو به تولید محتوای Web3 بر روی اون پلتفرم، تشویق کنه.

بازی‌های مرتبط با ساختارهای ان اف تی و ارزهای دیجیتال و در اصطلاح P2E gaming (بازی کردن برای کسب درآمد)، توجه زیادی را در سال 2022 به خود جلب کرده؛ به گونه‌ای که افراد زیادی به خرید ان‌اف‌تی-اسنیکرهای Step’n و کسب درآمد از این روش، علاقه‌مند شده‌اند.

NFT Sneakers (کفش‌های ورزشی NFT) چیست؟

برای شروع کردن بازی در این اپلیکیشن، ابتدا باید یک جفت NFT-Sneakers (کفش ورزشی در قالب یک توکن غیرقابل معاوضه) بخرید. از آنجا که Step’n توسط رمزارز Solana پشتیبانی می‌شود، این کفش‌های ورزشی خاص! رو باید با رمزارز SOL و  از  بازار ان اف تی Magic Aden (متعلق به شبکه Solana) خریداری کرد. (در تصویر بالا می‌توانید نمونه‌هایی از این اسنیکرها را مشاهده کنید.)

کف قیمت این NFT-Sneaker ها در زمان ثبت این نوشته، 2.15 SOL است و هر SOL در بازار امروز (3 جولای 2022) حدود 32.5 دلار آمریکا قیمت دارد. بنابراین کف قیمت این کفش‌های ورزشی چیزی در حدود 70 دلار است. البته این اسنیکرها انواع مختلف با قیمت‌ها و خصوصیات متفاوت دارند. گران‌ترین توکن این مجموعه در حال حاضر 150 SOL قیمت دارد که مبلغی حدود 4900 دلار ارزش گذاری می‌شود.

البته باید درنظر داشت که مثل هر توکن دیگه‌ای، کاربر می‌تونه هر زمان که مایل بود، NFT-Sneaker رو برای کسب سود بفروشه. با توجه به اینکه Step’n به سرعت بین علاقه‌مندان به ساختارهای ان اف تی محبوب شد، کاربران زیادی به امید یک سرمایه گذاری پر سود، دست به کار ساختن (minting) اسنیکر برای این مجموعه شدند.

توکن-کفش‌های ورزشی استپن در چهار دسته (تصویر زیر) ارائه می‌شوند که به میزان آمادگی بدنی کاربر بستگی دارد؛ این دسته‌بندی‌ها شامل walker (کسی که پیاده روی سبک می‌کند)، jogger (کسی که پیاده روی سرعتی انجام می‌دهد)، runner (دونده) و trainer (مربی) می‌شود. مشابه NFTهای دیگر، هر کدام از این دسته‌بندی‌ها، آمار و ویژگی‌های (attributes) منحصر به خود را دارند.

در آخر باید بگم که، سپهر پارسا، یکی از بهترین متخصص‌ها و مشاورهای ایرانی در زمینه‌ی NFT، این دوره‌ی آموزشی رایگان رو با مطالب جامع و به‌روز، برای شما علاقه‌مندان به دنیای شگفت‌انگیز NFT آماده کرده. این دوره آشنایی با Stepn رو تماشا کن تا یاد بگیری “چطوری از هر قدمی که برمیداری، درآمد کسب کنی!”

برای دسترسی به مطالب و دوره‌های آموزشی بیشتر به صفحات فروشگاه و مقالات، سر بزنید.