آشنایی با NFT

آشنایی با NFT

هنوز نمی‌دونی NFT چیه؟!

دنبال یه دوره‌ی مناسب برای آشنایی با NFT می‌گردی؟

اگر تا حالا کلمه NFT رو شنیدی اما نمی‌دونی چیه، یا بین داده‌های زیادی که توی اینترنت موجوده، سردرگم شدی و دنبال یه دوره‌ی آموزشی خوب برای آشنایی با NFT می‌گردی؛ اگر می‌شنوی خیلی‌ها دارن از NFT پول درمیارن و تو نمی‌دونی چطوری؟!

اصلا نگران نباش، جای درستی اومدی. سپهر پارسا، توی این دوره‌ی رایگان، برات توضیح داده که NFT چیه و چطور می‌تونی ازش پول دربیاری. حالا با دقت این دوره رو تماشا کن و وارد دنیای شگفت‌انگیز NFT شو!

سپهر پارسا، یکی از بهترین متخصص‌ها و مشاورهای ایرانی در زمینه‌ی NFT، دو دوره‌ی آموزش مقدماتی و پیشرفته، با عنوان‌های KNOWING NFT (دوره رایگان) و KING OF NFT رو با اطلاعات جامع و به روز، برای شما آماده کرده؛ تا هرچه زودتر بتونین با کمترین ریسک و بیشترین دانش، وارد بازار پر سود NFT بشین و به اصطلاح “پول پارو کنین”!

معرفی کوتاه NFT:

اگر بخواهیم مفهوم NFT را به بیانی ساده توضیح دهیم، باید گفت که فرض کنید شما یک اثری را به کمک فوتومونتاژ در فوتوشاپ خلق کرده‌اید و قصد فروش آن را دارید؛ این اثر ممکن است توسط هر شخص دیگری و بدون پرداخت حق مالکیت، کپی و استفاده شود. با NFT کردن این اثر، شما مالکیت معنوی آن را به نام خود ثبت می‌کنید.

یا طبق مثالی دیگر شما تابلویی با رنگ روغن یا هر چیز دیگری خلق کرده‌اید و می خواهید آن را به فروش برسانید؛ شما می‌توانید هم عکس و هم تابلو را به یک ان اف تی تبدیل کنید و با اینکار حتی اگر ماهیت فیزیکی این اثر (تابلوی نقاشی) از بین برود، خود اثر در قالب NFT باقی می‌ماند و حق مالکیت آن در اختیار صاحب اصلی آن حفظ می‌شود. با این کار این اثر دارای شناسنامه است و حتی اگر از کپی آن در جایی استفاده شود، ارزش اثر اصلی را ندارد.

NFT مخفف واژه (non-Fungible Token) به معنای “توکن غیر قابل معاوضه است” و نوع خاصی از توکن های رمز نگاری شده است که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین گونه‌ای دارایی دیجیتالی ایجاد می‌کند که قابل تکثیر نیست. این یعنی یک NFT با اینکه توکنی دیجیتالی و نوعی رمزارز است، ولی منحصر به فرد است و نمی‌توان آن را معاوضه کرد. در حقیقت، NFT را نمی‌توان مانند اسکناس و به طور مستقیم رد و بدل کرد، زیرا هیچ دو NFTای با یکدیگر مشابه نیستند.

ویژگی‌های NFT:

  • کمیاب هستند:

با وجود اینکه توسعه دهندگان NFT می‌توانند هر تعداد که می‌خواهند از این توکن‌ها بسازند، ولی با کم کردن تعداد آن‌ها، باعث نایاب یا کمیاب شدن آن اثر می‌شوند.

  • حق مالکیت را حفظ می‌کنند:

هیچ مالکی پس از ثبت NFT، نمی‌تواند داده‌ای را تغییر دهد.

  • اصالت دارند:

از آنجا که توکن‌های غیرقابل معاوضه مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین هستند، ایجاد توکن جعلی امکان پذیر نیست، بنابراین می‌توان از اصالت NFT مطمئن بود.

  • بخش پذیر (تقسیم شدنی) نیستند:

آثار NFT بخش پذیر نیستند، به عبارتی نمی‌توان آن‌ها را به واحدهای کوچکتری تقسیم کرد؛ بنابراین تنها می‌توان کل یک اثر دیجیتالی را خریداری کرد.

حالا دوره مقدماتی رایگان را تماشا کنید تا هرچه بیشتر با مفاهیم مختلف مرتبط با ان‌اف‌تی آشنا شوید.